Інструкція з біметалевих радіаторів XTREME італійського заводу RADIATORI 2000

Мал. 1. Завод Radiatori 2000
Мал. 1. Завод Radiatori 2000

Італійському виробникові алюмінієвих і біметалічних радіаторів заводу Radiatori 2000, що знаходиться в місті Берґамо вдалося об’єднати новітні виробничі процеси і досконалу технологію. Radiatori 2000 продає свою продукцію в більш, ніж 40 країнах світу і скрізь радіатори заводу «Radiatori 2000 SpA» отримали найвищі оцінки якості.

Модель біметалевого радіатора XTREME була розроблена заводом Radiatori 2000 спеціально для ринку СНД. Назва «XTREME» була навмисно вибрана, щоб привернути увагу клієнтів до міцності й надійності біметалевого радіатора XTREME під час експлуатації в критичних умовах, а саме: за високого тиску теплоносія, високої температури подачі та огидній якості води в трубах централізованих систем опалення.

Мал. 2. Завод Radiatori 2000
Мал. 2. Завод Radiatori 2000

Біметалевий радіатор XTREME виробляється з алюмінію (сплав групи AISi9Cu) та сталі (1.0050 згідно EN 10027-2). Зовнішня частина секції, що виготовлена з алюмінію, та центральна частина, що виготовлена із сталі, виплавляються разом під високим тиском, що забезпечує більшу міцність виробу. В результаті така монолітна біметалева секція має максимальну тепловіддачу та величезний запас міцності.

Радіатор складається з окремих секцій, які об’єднуються в одне ціле за допомогою ніпелів. Герметичність в місцях під’єднання секцій одна до одної за допомогою ніпелів забезпечується радіаторними прокладками. Вертикальна внутрішня сталева трубка, збільшена товщина та чудова якість особливого алюмінієвого сплаву забезпечують унікальні функціональні характеристики. Біметалевий радіатор XTREME гарантує роботу при робочому тиску в 40 бар. Перевірочні випробування в спеціалізованих лабораторіях (AQM 2006-0222PP) продемонстрували, що тиск на розрив радіатора XTREME перевищує 150 бар.

Мал. 3. Завод Radiatori 2000
Мал. 3. Завод Radiatori 2000

Всі радіатори XTREME піддаються на виробництві перевірці на герметичність. Це унеможливлює попадання на ринок бракованих радіаторів.

Особливий дизайн біметалевого радіатора XTREME та збільшена поверхня тепловіддачі забезпечують велику теплову потужність. Всі стадії виробничого процесу знаходяться під постійним контролем і піддаються позаплановим додатковим перевіркам. Фарбування методом анафорезу суперсучасним обладнанням з завершальною фазою у вигляді епоксидно-поліефірного розпилювання забезпечує бездоганний вигляд біметалевих радіаторів XTREME. Після фарбування радіатор набуває ідеального покриття білого кольору RAL 9016. Фарба наноситься на всю поверхню радіаторів як з лицьової та тильної сторін, так і з торців — між ребрами.

Мал. 4. Радіатори Xtreme
Мал. 4. Радіатори Xtreme

Цілісність під час транспортування і зберігання на складі гарантуються акуратною упаковкою радіатора в поліетиленову плівку та в міцну коробку з картону.

Біметалевий радіатор XTREME відповідає нормативним вимогам EN 442.

Всі моделі радіаторів Radiatori 2000 проходять тести в Політехнічному Університеті Мілану в лабораторії MRT, уповноваженій директивою 89/106/CEE Міністерства Виробництва Італії (однієї з 5 лабораторій у всій Європі, які мають право видавати сертифікати згідно з нормою EN 442/1/2/3).

Виданий лабораторією Атестат сертифікує відповідність задекларованих даних реальним даним, а саме:

1 — габаритних розмірів;
2 — теплової потужності;
3 — герметичності та характеристик по тиску;
4 — характеристик втрати тиску в радіаторі;
5 — необхідної документації для отримання маркування CE;
6 — вогнестійкості секції;
7 — довговічності фарбування;
8 — відсутності у фарбі небезпечних та шкідливих для людини речовин;
9 — контролю якості виробництва згідно з нормами UNIENISO 9001:2008.

Габаритні розміри і технічні характеристики однієї секції біметалевого радіатора XTREME

Найменування показника Од. виміру Значення
1 Глибина A мм 95
2 Висота B мм 577
3 Міжосьова відстань C мм 500
4 Ширина D мм 80
5 Діаметр підключення дюйм 1
6 Приблизна вага кг 1,73
7 Кількість води л 0,22
8 Тепловіддача (DT=70 K) Вт/секція 180,2
9 DT 50   112
10 n   1,31
11 Ціна євро/секція 10

Мал. 5. Радіатори Xtreme
Мал. 5. Радіатори Xtreme

Значення тепловіддачі DT 50 відповідає передбаченій Європейською Нормою EN 442. Теплові характеристики моделі отримані в результаті тестів, проведених у Державному Міланському політехнічному університеті.

Умови експлуатації:

Максимальний робочий тиск – 4 Mпа (40 бар)
Тиск під час гідравлічних випробувань до 6 Мпа (60 бар)
Тиск на розрив > 11 Мпа (110 бар)
Максимальна температура теплоносія 110 ?С
Показник рН теплоносія від 6,5 до 8,5 (оптимальний — від 7 до 8)

З’єднання секцій біметалевого радіатора «Xtreme» проводиться за допомогою сталевих ніпелів, при цьому вся поверхня алюмінієвої частини, що знаходиться контакті з водою, обробляється за допомогою нового методу антикорозійного захисту — нанотехнології. Завод Radiatori 2000 є єдиним виробником радіаторів Італії, який використовуює цю технологію, тому немає абсолютно жодної потреби застосування у виробництві радіаторів Radiatori 2000 будь-яких інших компонентів для поліпшення антикорозійних характеристик.

Мал. 6. Авіаційні нанотехнології тепер і у виробництві радіаторів
Мал. 6. Авіаційні нанотехнології тепер і у виробництві радіаторів

Радіатори проходять випробування антикорозійного захисту сольовим туманом протягом 336 годин ASTM B117.

Раніше для захисту алюмінію від корозії і поліпшення зчеплення (адгезії) з барвником використовувалася технологія шестивалентного хрому Cr(VI) (мал. 7).

Нині передова й дієва нанотехнологія оберігає алюміній від корозії так само добре, як і окис алюмінію (мал. 8).

Мал. 7. Антикорозійний захист шестивалентним хромом
Мал. 7. Антикорозійний захист шестивалентним хромом
Мал. 8. Антикорозійний захист за допомогою нанотехнологій
Мал. 8. Антикорозійний захист за допомогою нанотехнологій

Ця запатентована технологія дозволяє досягати високого рівня захисту поверхні алюмінію від корозії шляхом використання специфічних властивостей алюмінію й забезпечує вищий ступінь підготовки його поверхні до нанесення барвника.

Хімічний процес, який використовується в авіації та технології напівпровідників, створює дуже тонке гідрофобне покриття, що захищає алюміній від подальшого окислення шляхом блокування його поверхні від агресивних корозійних реагентів. Вироби, які зазнали подібної обробки, відповідають найсуворішим вимогам військової та авіаційної промисловості (мал. 6). Даний процес дає більш високий рівень захисту, ніж будь-які інші звичні способи захисту з використанням фторидів цирконію, титану та інших металів.

Мал. 9.
Мал. 9.