Крани для радіаторів

Інструкція з вибору радіаторних кранів лінії подачі і зворотньої лінії

Радіаторні крани виконують функцію з’єднання труб з радіаторами опалення і регулювання надходження в радіатори теплоносія.

Ми пропонуємо різні рішення в тому, що стосується кранів для радіаторів, залежно від вимог в тому чи іншому випадку.

Мал. 1. Кульові крани Bugatti серії Oregon
Мал. 1. Кульові крани Bugatti серії Oregon

В системах централізованого опалення краще встановлювати повнопрохідні кульові крани з американкою (штуцером) 1/2?’ чи 3/4?’, в залежності від разміру труб. В цьому сегменті ми пропонуємо латунні кульові крани  Bugatti серії Oregon (мал. 1). На жаль, на ринку присутні китайські підробки Bugatti, але при роботі з нами є гарантія, що Ви купуєте оригінальні кульові крани Bugatti, виготовлені в Італії. Ці кульові крани одні з кращих серед світових аналогів.

Вони витримують 64 атмосфери тиску і тепературу 120 градусів. Кульові крани Bugatti серії Oregon мають два рівні захисту ззовні і два рівні захисту всередині. Монтаж вісі, що керує кулею, проводиться зсередини корпуса крану, таким чином навіть в гіпотетичному випадку виходу крана із ладу вісь ні при яких обставинах не вискочить назовні, і можливий витік теплоносія буде мінімальним.

Мал. 2. Радіаторні крани зворотньої лінії
Мал. 2. Радіаторні крани зворотньої лінії

В автономних системах опалення, а також в нових системах централізованого опалення краще встановлювати стандартні радіаторні крани подачі і зворотньої лінії з ручним регулюванням чи термоголовкою.

Регулювання температури радіаторів опалення з допомогою радіаторних кранів відбувається вручну шляхом збільшення чи зменшення протоку. Встановлювати стандартні радіаторні крани має смисл тільки на системи опалення, вода в яких чиста. В іншому разі, через те, що прохід в радіаторних кранах неповний, є ризик, що бруд закупорить проходи в кранах і радіатори стануть холодними.

Мал. 3. Радіаторні крани подачі
Мал. 3. Радіаторні крани подачі

Кран зворотньої лінії (відсікач) (мал. 2) встановлюється на нижній трубі, що виходить з радіатора. На ньому є заглушка і він регулюється тільки з допомогою викрутки чи шестигранного ключа. Кран подачі з ручним регулюванням (мал. 3) встановлюється на верхній трубі, по якій теплоносій подається в радіатор опалення.

В радіаторних кранах з термоголовкою температура регулюється не в ручну, а автоматично.

Мал. 4. Термостатична головка
Мал. 4. Термостатична головка

Термостатична головка (мал. 4) має шість рівнів заданої температури. Всередині термоголовки знаходиться кулька, яка міняє свій об’єм в залежності від  зміни температури повітря  в приміщенні. При збільшенні об’єму кульки створюється тиск на поплавок, що призводить до зменшення надходження теплоносія в радіатор опалення.

Кулька термоголовки радіаторного крану може містити віск, газ чи рідину. Воскові термоголовки не мають високої точності у визначенні температури і реагують на зміни температури повільно. Термоголовки радіаторних кранів, що працюють з допомогою газу, який в них міститься, теж ненадійні, оскільки розмір молекул газу менше за розмір молекул матеріалу із якого виготовлена кулька термостатичної головки. Досвід експлуатації термоголовок радіаторних кранів в Італії свідчить, що за декілька років газ виходить із кульки термоголовки і вона перестає функціонувати.

Мал. 5. Вузли нижнього підключення для сталевих панельних радіаторів (біноклі)
Мал. 5. Вузли нижнього підключення для сталевих панельних радіаторів (біноклі)

Ми пропонуємо тільки термоголовки, що працюють на рідині, так як вони запезпечують максимальну точність і максимальну швидкість реакції при зміні температури.

Для сталевих панельних радіаторів ми пропонуємо вузли нижнього підключення (мал. 5) і термостатичні головки. У випадку бокового підключення стального радіатора до труб можна використовувати вищезазначені радіаторні крани подачі і зворотньої лінії.