Прокладки для радіаторів

Інструкція з вибору прокладок для радіаторних ніпелів та радіаторних перехідників і заглушок

Прокладки для радіаторних перехідників і заглушок, а також для радіаторних ніпелів, не дивлячись на свою незначну вартість в загальній вартості комплектуючих і самого радіатора, тим не менше, відіграють важливу роль в надійному функціонуванні радіаторів і, відповідно, системи опалення в цілому.

Мал. 1. Паронітові прокладки для радіаторних пробок, перехідників та ніпелів.
Мал. 1. Паронітові прокладки для радіаторних пробок, перехідників та ніпелів.

Враховуючи, що китайські виробники не в змозі виробляти якісні прокладки, багато імпортерів китайских радіаторних перехідників і заглушок купують прокладки в Європі, щоб в подальшому не мати проблем з проданим товаром.

Прокладки для радіаторних перехідників і заглушок виробляються з паперу, пароніту і силікону.

Паперові прокладки не варті навіть згадки, вони абсолютно ненадійні.

Термін «пароніт» стосовно радіаторних прокладок потребує пояснення. Значення має конкретний склад листа матеріалу, що використовується для виробництва прокладки. Наші паронітові прокладки для радіаторних перехідників і заглушокскладаються зі спеціальної суміші. Ця суміш не містить азбесту, виготовляється на основі целюлози, з додаванням мінералів і зв’язуючої еластомернї речовини на основі NBR, та може застосоваватися в системах транспортування газу, палива, пари.

Для скрутки радіаторів ми пропонуємо товщину прокладок 1 мм. Дуже часто радіатори, що пройшли перевірку на заводі за кордоном, в Україні розбираються і збираються заново. Це може статися, наприклад, у випадку, коли монтажнику замість трьох радіаторів по 10 секцій треба встановити один радіатор на дванадцять секцій, другий на п’ять і третій на тринадцять секцій. Для цього йому знадобляться ніпелі (які ми теж пропонуємо) і прокладки товщиною 1 мм. Ця товщина радіаторних прокладок підходить для цієї цілі так як ручна скрутка виконується з набагато меншим зусиллям, ніж автоматична скрутка на заводі. Товщина прокладки 1 мм, виготовленої із суміші номер 205 забезпечує герметичність радіатора у випадку ручної скрутки до 200 градусів температури і 80 атмосфер тиску.

Мал. 2. Силіконові прокладки для радіаторних пробок, перехідників та ніпелів
Мал. 2. Силіконові прокладки для радіаторних пробок, перехідників та ніпелів

Для використання з радіаторними перехідниками і заглушками ми пропонуємо прокладки товщиною 1,5 мм і 2 мм. Вірний вибір прокладки в кожному окремому випадку залежить від якості радіаторних перехідників і заглушок. Якщо використовуватимуться якісні італійські радіаторні перехідники і заглушки, внутрішня частина фланця яких плоска, краще вибрати радіаторні прокладки товщиною 1,5 мм, які забезпечують кращу герметичність завдяки своїй невеликій товщині. Якщо ж будуть використані другосортні італійські або китайські радіаторні перехідники і заглушки, прокладки повинні компенсувати їх дефекти, тобто нерівності внутрішньої поверхні фланця, і тому краще вибрати радіаторні прокладки товщиною 2 мм. Суміш, з якої складаються радіаторні прокладки товщиною 1,5 мм і 2 мм, має номер 202, оскільки цей номер суміші більш еластичний за номер суміші 205. Це дуже важливо, оскільки сила, яка застосовується при установці перехідників і заглушок менша за силу, що застосовується при скрутці радіаторів за допомогою ніпелів. Температура, яку можуть витримувати радіаторні прокладки для перехідників і заглушок, складає 120 градусів пари при тиску 40 атмосфер.

Силіконові радіаторні прокладки, які пропонуються в комплекті з нашими перехідниками і заглушками, не можуть застосовуватися із заглушками і перехідниками інших виробників.

Мал. 3. Ніпелі для скручування радіаторів.
Мал. 3. Ніпелі для скручування радіаторів.

Вітчизняні сантехніки побоюються застосовувати перехідники і заглушки із силіконовими прокладками. Причиною цього є те, що китайські, а також, на жаль, деякі італійські виробники продавали заглушки і перехідники з «силіконовими» прокладками, які до силікону не мали жодного відношення. Мало того, що в подібних випадках під виглядом силікону продається звичайна гума, яка не може витримувати робочої температури радіатора — часто така гумова прокладка продається із заглушкою або перехідником, сконструйованими під паронітові прокладки, і отже це поєднання не може гарантувати серйозної герметичності.

На жаль, невігластво, непрофесіоналізм і жадібність створили в Україні міф, що силіконові прокладки небезпечні.

Мал. 4. Прокладки для шлангів.
Мал. 4. Прокладки для шлангів.

Якщо в систему опалення додається антифриз, то краще заздалегідь встановити заглушки з силіконовими прокладками, адже неякісні китайські паперові прокладки при контакті з антифризом просто розпадуться на частини.

Мал. 5. Фланцеві прокладки.
Мал. 5. Фланцеві прокладки.

Пропоновані нами заглушки із силіконовою прокладкою використовуються італійськими виробниками масляних обігрівачів, в яких температура значно вище, ніж в радіаторах опалення і з рідинами, більш проблемними, ніж вода.

Зупинивши свій вибір на наших силіконових і паронітових прокладках для радіаторних перехідників, заглушок та ніпелів, Ви отримуєте повну гарантію того, що у Вас з ними не буде проблем протягом усього часу експлуатації радіатора опалення, тобто понад 30 років.